ABCalendar - Kalendarz imprez i wydarzen
wstęp    historia    przyroda    legendy    baza noclegowa   aktualności   partnerzy   

Wstęp

    Karwia to maleńka osada turystyczna położona niedaleko Jastrzębiej Góry. Mimo, iż miejscowość jest niewielka charakteryzuje ją długi, prawie 3 kilometrowy dostęp do morza, a jej głównym walorem jest najszersza w okolicy piękna, piaszczysta plaża. Na jej obrzeżach za pasmem wydm rozciąga się wiecznie zielony sosnowy las, który niczym mur chroni i oddziela tą "spokojną oazę" od ulicznego gwaru i zgiełku.

Od głównej ulicy do plaży prowadzi niedługa leśna droga tworząc charakterystyczną bramę i tunel wiodący prosto do morza.
Wybierając się na spacer po lesie warto przyjrzeć się niepowtarzalnym kształtom drzew jaki nadał im wiejący w czasie sztormów silny wiatr. Szarawe, porośnięte niewielkimi kępami traw wydmy oraz sosnowy zagajnik są pod ścisłą ochroną.

Takie specyficzne warunki naturalne jakie tworzy morze, plaża i las, a także dogodny mikroklimat, którego szczególną zaletą jest zawarty w powietrzu jod sprzyjają leczeniu chorób układu oddechowego i krążenia, a spokojna i nastrojowa atmosfera koi nerwy, pozwala się odprężyć i zrelaksować

Miłośników przyrody zadowoli fakt, iż na południe od Karwi rozciągają się rozległe torfowiska tzw. Karwieńskie i Bielawskie Błota z wyznaczonymi rezerwatami "Moroszka", "Woskownica" i "Zielone".

Będąc w okolicy warto również zwrócić uwagę na pozostałości minionego wieku, zachowało się tu kilka domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku oraz wybudowany przez Holendrów w roku 1900 wał przeciwpowodziowy.

Noclegi nad Polskim Morzem - Karwia aktualna oferta noclegowa!

Noclegi Władysławowo Pokoje nad Morzem Wakacje nad MorzemApartamenty Władysławowo Noclegi nad Morzem.

   © 2007-2024 Projekt i wykonanie: StudioFX.biz